Zdjęcie ilustracyjne

Mistrzostwa Polski w Gimnastyce Sportowej

W dniach 28-30.06.2018r. w Gdańsku na hali Leszka Blanika przy ul. Kazimierza Górskiego 1 odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Polski w Sportach Gimnastycznych. Na zawodach można było podziwiać umiejętności gimnastyczne juniorów oraz seniorów. W juniorkach reprezentowała nas Dagmara Pyzio oraz w seniorach Marta Pihan-Kulesza. W gimnastyce sportowej mężczyzn wystartowali juniorzy; Olaf Miśkiewicz, Jakub Pietruszkiewicz, Filip Front oraz Seniorzy: Roman Kulesza i Tytus Mikołajczyk.

W tym roku Szczecinianki nie miały sobie równych. W pierwszym dniu zawodów – w wieloboju zgarnęły dwa złote medale. Na najwyższym 5-tym miejscu uplasował się Filip Fron , Jakub Pietruszkiewicz na miejscu 17-stym oraz Olfa Miśkiewicz na miejscu 20-stym w Juniorach. Miejsce 5-te zajął Tytus Mikołajczyk oraz Roman Kulesza zajmując 8 miejsce w wieloboju seniorów.

W finałach juniorek zdominowała Dagmara Pyzio zdobywając 3 złote medale na: skoku,poręczach,ćwiczeniach wolnych oraz 4-te miejsce na równoważni, zatem Marta Pihan-Kulesza zdobyła srebrny medal na równoważni w seniorkach.

W finałach juniorów Filip Front zdobył złoty medal na skoku ,szóste miejsce na kółkach oraz czwarte miejsce na poręczach. Jakub Pietruszkiewicz zdobył brązowy medal na skoku. Roman Kulesza na poręczach zajął czwarte miejsce oraz zdobył srebrny medal na ćwiczeniach na drążku.