Jesteś tutaj: Strona Główna Gimnastyka sportowa

O sekcji

Sekcja gimnastyki sportowej zajmuje się szkoleniem dziewcząt i chłopców we wszystkich kategoriach wiekowych tj. od dzieci do kategorii seniora. Ze względu na specyfikę dyscypliny, szkolenie rozpoczyna się już w wieku 6 lat. Obecnie w sekcji trenuje 85 dziewcząt i 35 chłopców.

Zawodniczki i zawodnicy biorą udział w systematycznych treningach, uczestniczą w ogólnopolskich i międzynarodowych zawodach sportowych, a także poprawiają kondycję i regenerują siły, po wytężonej pracy, na obozach sportowych.

Do kilkunastoletniej już tradycji sekcji należy organizacja zawodów gimnastyki sportowej pn. "Memoriał Stefanii i Antoniego Kołakowskich". Zawody poświęcone pamięci założycieli sekcji gimnastyki sportowej w Szczecinie, od 1993 r. są turniejem międzynarodowym, w którym uczestniczyli medaliści i finaliści Igrzysk Olimpijskich, MŚ i ME (L. Blanik, J. Skowrońska, M. Pihan-Kulesza, M. Konecny).

Najwybitniejszą zawodniczką sekcji jest Marta Pihan-Kulesza - reprezentantka Kadry Narodowej Seniorek, wielokrotna Mistrzyni Polski, medalistka Mistrzostw Europy, uczestniczka Mistrzostw Świata oraz Igrzysk Olimpijskich "Pekin 2010". To druga "Olimpijka" w historii klubu, po Justynie Banasiak, zawodniczce sekcji gimnastyki artystycznej MKS "KUSY", reprezentującej Polskę na Igrzyskach Olimpijskich "Ateny 2004". Trenerem Klubowym Marty jest Jarosław Duda.

 

Sponsor

Logo

Sponsor Wspierający MKS "Kusy" Szczecin

Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA

 


Partnerzy

Logo

Działalność klubu wspiera finansowo

Gmina Miasto Szczecin