Gimnastyka sportowa

Sekcja gimnastyki sportowej zajmuje się szkoleniem dziewcząt i chłopców we wszystkich kategoriach wiekowych tj. od dzieci do kategorii seniora. Ze względu na specyfikę dyscypliny, szkolenie rozpoczyna się już w wieku 6 lat. Obecnie w sekcji trenuje 85 dziewcząt i 35 chłopców.

Zawodniczki i zawodnicy biorą udział w systematycznych treningach, uczestniczą w ogólnopolskich i międzynarodowych zawodach sportowych, a także poprawiają kondycję i regenerują siły, po wytężonej pracy, na obozach sportowych.

Do kilkunastoletniej już tradycji sekcji należy organizacja zawodów gimnastyki sportowej pn. „Memoriał Stefanii i Antoniego Kołakowskich”. Zawody poświęcone pamięci założycieli sekcji gimnastyki sportowej w Szczecinie, od 1993 r. są turniejem międzynarodowym, w którym uczestniczyli medaliści i finaliści Igrzysk Olimpijskich, MŚ i ME (L. Blanik, J. Skowrońska, M. Pihan-Kulesza, M. Konecny).

Najwybitniejszą zawodniczką sekcji jest Marta Pihan-Kulesza – reprezentantka Kadry Narodowej Seniorek, wielokrotna Mistrzyni Polski, medalistka Mistrzostw Europy, uczestniczka Mistrzostw Świata oraz Igrzysk Olimpijskich „Pekin 2010”. To druga „Olimpijka” w historii klubu, po Justynie Banasiak, zawodniczce sekcji gimnastyki artystycznej MKS „KUSY”, reprezentującej Polskę na Igrzyskach Olimpijskich „Ateny 2004”. Trenerem Klubowym Marty jest Jarosław Duda.