Gimnastyka artystyczna

Sekcja gimnastyki artystycznej istnieje w klubie od 2002 roku. Obecnie w sekcji trenuje 75 dziewcząt z roczników 1998 – 2005. Są wśród nich reprezentantki Kadry Narodowej, medalistki Mistrzostw Polski, Pucharów Polski i Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Najlepsze zawodniczki biorą udział również w międzynarodowych zawodach sportowych, zdobywając medale i puchary. Nasze zawodniczki mają możliwość rywalizacji z najlepszymi zawodniczkami w wielu krajach europejskich a także poza Europą, były nawet w Japonii. Najmłodsze dziewczynki prezentują swój wdzięk i umiejętności na pokazach i lokalnych zawodach sportowych.

Wychowanką sekcji gimnastyki artystycznej MKS „KUSY” jest Justyna Banasiak, pierwsza w historii klubu, uczestniczka Igrzysk Olimpijskich „ATENY 2004”.

Osiągnięcia młodszych, utalentowanych następczyń Justyny Banasiak przedstawiamy w dziale „medalistki” i „kadrowiczki”.

Zapraszamy – do grupy naborowej – uzdolnione ruchowo dziewczynki, chętne do uprawiania gimnastyki artystycznej. Zajęcia grupy odbywają się w hali sportowej VII Liceum Ogólnokształcącego przy ul. Jana Styki 13 w Szczecinie, w poniedziałki i środy, w godz.17:00 – 19:00.

Więcej informacji oraz galeria na stronie sekcji http://www.gimnastyka.szczecin.pl