Obóz zimowy gimnastyczek i gimnastyków

W dniach 11-18 grudnia nasi zawodnicy doczekali się nagrody za ciężką, całoroczną pracę. Wyjechaliśmy na wypoczynek w piękne, ośnieżone góry do Świeradowa Zdrój. Skorzystaliśmy z naturalnych zasobów uzdrowiskowych miasteczka i skosztowaliśmy radoczynnej wody  w Domu Zdrojowym. Ponieważ nie lubimy wypoczywać biernie, czekało na nas wiele wycieczek. Jedna z trudniejszych, to nasza 5-cio godzinna wyprawa na szczyt Smerk, który znajduje po czeskiej stronie; wspomogliśmy się wjeżdżając na szczyt – Stóg Izerski, koleją gondolową, natomiast resztę trasy pokonaliśmy pieszo. Bardzo atrakcyjną wycieczką okazała się wizyta w Hucie Szkła „Julia”, w miejscowości Piechowice. Przewodnik oprowadzał nas po hali produkcyjnej, gdzie oglądaliśmy jak wydmuchiwane i zdobione są różne przedmioty ze szkła kryształowego. Zwiedzanie zamku Czocha wywarło na nas duże wrażenie, a legenda „Białej Damy” wywołała dreszczyk emocji.

Grudzień to czas przedświąteczny – iluminacje świetlne, kiermasz bożonarodzeniowy i wizyta w „Krainie piernika” stworzyły ciepłą atmosferę.

Nie zabrakło również atrakcji sportowych, a te jednak sprawiają nam najwięcej radości tj. wyjścia do Aquaparku, na narty i snowboard.

Było super i już żałujemy, że taki obóz dopiero za rok!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *